Showing all 11 results

  • The Bluenoser Most popular
    Nova Scotia · Iceland

    The Afishionado Box

    Five products. Something for every kind of night.

    9.25 lb total
    34 servings · 3–6 oz each
    $140
  • Salmon & Shrimp
    Nova Scotia · India

    Salmon & Shrimp

    Salmon when you want something deliberate. Shrimp when you need dinner in ten minutes.

    8.5 lb total
    25 servings · 5–6 oz each
    $130
  • Haddock & Salmon
    Nova Scotia · Iceland

    Haddock & Salmon

    Breaded haddock for busy nights, fillets for everything else, salmon when you want to make something of it.

    9.25 lb total
    30 servings · 5–6 oz each
    $135
  • Sustainable Blue Atlantic Salmon - 24 Portions Sustainable Blue
    Canada · Nova Scotia

    Atlantic Salmon • 24-Pack

    Six-ounce centre-cut portions, boneless and skin-on. Sear, bake or grill, with no trimming and no waste.

    24 × 6 oz portions · 9 lb total
    24 portions · 6 oz each
    $150 $16.67 / lb
  • Sustainable Blue Atlantic Salmon - 12 portions Sustainable Blue
    Canada · Nova Scotia

    Atlantic Salmon • 12-Pack

    The same six-ounce centre-cut portions in a half case. Boneless, skin-on, and easy to keep stocked.

    12 × 6 oz portions · 4.5 lb total
    12 portions · 6 oz each
    $95 $21.11 / lb
  • Coldwater Shrimp
    Canada

    Coldwater Shrimp

    Wild-caught North Atlantic shrimp, cooked and peeled. Small, sweet, and ready for salads, chowder or pasta.

    8 × 1 lb bags · 8 lb total
    26 servings · 5 oz each
    $145 $18.13 / lb
  • Fish Cakes
    Canada · Prince Edward Island

    Fish Cakes

    There's a reason fish cakes have been on Maritime tables for generations. Golden in fifteen minutes.

    8 × 1.125 lb packs · 9 lb total
    48 fish cakes · 3 oz each
    $105 $11.67 / lb
  • Seafood Medley
    Canada

    Seafood Medley

    Haddock, shrimp and scallop in one bag. Chowder worth talking about, pasta that needs little else.

    8 × 1 lb bags · 8 lb total
    26 servings · 5 oz each
    $130
  • where does haddock come from
    Canada · Nova Scotia

    Nova Scotia Haddock

    The fish the Maritimes love. Mild, flaky and skinless, for baking, breading or chowder.

    9 × 1 lb bags · 9 lb total
    29 servings · 5 oz each
    $125 $13.89 / lb
  • Atlantic Sea Scallops
    Canada · Nova Scotia

    Atlantic Sea Scallops

    Large 20/30 count scallops with the surface area for a real sear. Golden crust, soft centre, natural sweetness.

    18 × 0.5 lb packs · 9 lb total
    36 servings · 4 oz each
    $300 $33.33 / lb
  • Bacon-Wrapped Scallops
    Canada

    Bacon-Wrapped Scallops

    Sweet Nova Scotia scallop, smoky bacon, golden all the way around. Freezer to table in fifteen minutes.

    12 × 0.75 lb packs · 9 lb total
    36 servings · 4 oz each
    $255 $28.33 / lb